1 Haziran 2014 Pazar

Kibritçi Kız Müzikali

Bir diğer tiyatro maceramız da Zorlu Center'da sahnelenen Kibritçi Kız.
Bu oyun Zorlu Vakfı'nın sponsorluğunda ücretsiz olduğu için ilk denememde bilet bulamadım çünkü biletler her ayın başında geliyor ve ilk bir kaç günde tükeniyormuş. Uzatıldığını öğrenince kocayı devreye sokup hemen bilet aldırdım. Defne ve Nisan ile gittik oyuna.


Oyunun başlamasını beklerken dışarıda da bazı etkinlikler hazırlanmıştı. Çok güzel düşünülmüş.


Aslında oyun 6 yaş üstü için daha cazip. bizimkiler biraz sıkıldı. pek takip edemediler çünkü hikayeyi. Sanırım bunda üst katta olmamız ve ses düzeninin burada  çok iyi olmamasından kaynaklanıyordu. Duyamadılar anlayamadılar çoğu konuşmayı.
Ama oyun süperdi.. Oyunculuk, kostümler, müzikler ve özellikle ışık tasarımına bayıldım. Bakalım sonunu nasıl getirecekler umarım üzülecek bir durum olmaz diye beklerken tam da olması gerektiği gibi mutlu sonla bitti :)Koltuğa normal oturduğu pek görülmüş bir durum değildir :)

Oyun bitiminde oyuncular isteyen çocuklarla fotoğraf çektirdi. Tabii ki bizimki yanaşmadı bile.
Sonra da kendimizi Zorlu Center'daki aktivitelere kaptırdık.  

Bugün sezonun son oyunu oynandı. Bir sonraki sezon ne zaman başlayacak İstanbul ve Anadolu için tarihler nelerdir bilmiyorum ama bu linkten takipte kalın ve oyunu izleyin, izlettirin derim. Emeği geçen herkese tebrikler. 

Bol aktiviteli günler dilerim :)

Hiç yorum yok: