28 Haziran 2014 Cumartesi

Potette Plus Lazımlık = My Hero

Çevremde pek kullanan olmayınca ve orada burada kullanırken görenler ilgi gösterince bu üründen bahsetmek istiyordum epeydir. Bugüne kısmetmiş.

Bu lazımlığı bir bebek dergisinde gördüğümde ya hamileydim henüz ya da yeni doğum yapmıştım çok emin değilim. Ama görür görmez alınacaklar listesine eklemiştim. Patentli ve ödüllü bir ürün olduğundan bir eşi daha yok çünkü. Zamanla başka lazımlıklara da baktım ama Potette kesinlikle kafama yatmıştı ve bir gün e-bebek'te dolaşırken rastladım ona. Hemen sepete eklendi tabii. O aralar başka bir yerde satıldığını görmemiştim. Artık pek çok bebek mağazasında bulmak mümkün.My Carry Potty isimli ürün de çok cezbetmişti ama çok gezen ve kamp yapan bir aile olarak sürekli hazneyi temizleme ya da uygun bir yere boşaltma şansım olmayacağını düşündüm. Hem daha çok yer kaplıyor Potette'e göre.

Peri'ye tuvalet alışkanlığı edindirmeye 2 yaş civarı başladık. Potette'i almakla ne kadar iyi ettiğimi de anlamış oldum. İlk zamanlar "çiş" dediği anda oturtmak gerekiyordu çünkü. Öyle ki Potette çantada kurulu ve poşeti ve geçirilmiş halde dolaşıyordum :D Mağazada, arabada, lokantada... hemen her yerde temiz bir şekilde kullanıp poşetini bağlayıp atıyordum. Ülkemiz malesef tuvalet temizliği konusunda pek geçer not alamaz :( Her zaman lüx yerlere de gidilemiyor. Eli yüzü düzgün bir mekanın bile tuvaleti kötü olabiliyor çoğu zaman. Özellikle kız çocuğunuz varsa bu durum gerçekten rahatsız edici. Havadan yaptırsanız her yer batıyor, peçete döşeseniz küçücük çocuğu nasıl oturtacaksınız. Bu durumda da Potette devreye giriyor ve tuvalet komple falsoysa koridorda ya da uygun bir yerde lazımlık şeklinde, tuvalet idare eder  durumdaysa ön temizlikten sonra adaptör şeklinde imdadımıza yetişiyor. Eve de dışarıda da aynı ürünle idare ettik. Extra bir şey almak zorunda kalmadım. Altındaki kaymaz kısımlar gerçekten iyi kavrıyor klozeti.Potette ile birlikte 10'lu poşet de çıkıyor kutudan. Bir poşet ortasında da emici ped var. Bitince bir iki kere aldım ancak her seferinde 10'lu poşete 12 küsur TL vermek istemedim bir süre sonra. Bazen yatak koruyucu olarak da kullandığım Dalin'in 60x90 ebatlı alt açma bezlerini kesip hazırladım. Poşet ya da çöp torbası geçirip içine de bu pedlerden koyup kullanıyorum artık. Özellikle orta boy çöp torbası alıp rulo şeklinde atıyorum çantaya. Hasarsız deliksiz de olduğu için hiç sıkıntı yaratmıyor :)


 Kız çocuğu olanlara özellikle tavsiye ederim ama geçenlerde parkta karşılaştığım biri Peri'yi kullanırken görünce tam da böyle bir şey aradığını söyledi oğlu için. "Çişi hallediyoruz ama kakasını nereye yaptıracağım diye düşünüyordum" dedi.

Peri artık büyüdüğü için bacaklarını toplaması oturması biraz sıkıntı oluyor ama hala iş görüyor. Onsuz hiçbir yere gitmiyoruz. İyi ki almışım :)

8 yorum:

Seyhan dedi ki...

süper yazı çok faydalı olmuş..

Sendeincel dedi ki...

Kesinlikle ülkemizde mekanların genel tuvaletleri konusunda size katılıyorum. Küçük çocukları olanlar için çok güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık

periliblog dedi ki...

Sağol Seyhancım. Çok teşekkürler sendeincel. Faydalı olabilmişse ne mutlu bana :)

Aylin Demir Mavi'nin Güncesi dedi ki...

Ben de alayım hemen :) bir iki aya lazım olacak bize de :)

periliblog dedi ki...

kızım altı yaşına girecek ve hala kullanıyor Aylin Demir :)

Mavi'nin Güncesi dedi ki...

Ben de aldım ama hala kullanamadık :) beyefendi tuvalete yapmak istemediğini söylüyor :) zaten acelemiz de yok daha şubatta tam iki yaşında olacak :)

Mavi'nin Güncesi dedi ki...

Ben de aldım ama hala kullanamadık :) beyefendi tuvalete yapmak istemediğini söylüyor :) zaten acelemiz de yok daha şubatta tam iki yaşında olacak :)

periliblog dedi ki...

Çocuk hazır olmadan başlayınca süreç çok uzuyor. Ben de yaz gelmeden bezden kurtulma çabasıyla 2 yaşını geçince başladım hemen. Cildi atopik olduğu için bez çok rahatsız ediyordu. En hassasını denedim fayda etmedi. Ama ikimiz için de yıpratıcı bir süreç yaşadık. Kendi yapmak istesin bırakın. Kızımdan sonra başlayan arkadaşları daha sorunsuz ve kısa sürede bıraktılar bezi. Kolaylıklar diliyorum şimdiden :) Mavi'nin Güncesi