24 Ocak 2015 Cumartesi

Moon Sand mi?? O da ne??? :D

Uzun bir aradan sonra epeydir beklettiğim bu yazıyı girmek istedim önce.

Aralık sonunda, Peri ile başbaşa olduğumuz bir Pazar günü, onu parka götürmek istediğimde "Hayır" dedi!!!! Halbuki ben Göztepe parkına bile gitmeyi göze almıştım. Bırak orayı evin yakınındaki parkı bile istemedi. (ki bu çook şaşılası bir durum)

Peki dedim, eve gelince epeydir aklımda olan ve Moon Sand denen aktiviteyi yapmaya karar verdim. Madem biz parka gitmiyoruz, park bize gelsin :) Peri kumla oynamaya bayılır. Unlu bir şeyler yapacağım zaman da dibimde biter. Bu aktivite tam bizlik yani.

İnternette çok defalar karşıma çıkan tarifi aklımda kalanlarla tamamladım açıkçası. Ölçek yok o yüzden. 

Malzemeler: Un, bebe yağı, renklendirici bir şeyler. 

Kırmızı marul  turşusunun suyunun renklendirebileceğini düşündüm önce ama işe yaramadı. Kumu bozmamak için de pek eklemedim sonrasında farklı arayışlara girdim :)


Bir buçuk su bardağı kadar una biraz bebe yağı ekleyip derince bir kapta karıştırmaya başladık.  Burada biraz turşu suyu ekledim ama nafile :(Arada avucumda sıkıp yapışıp yapışmadığını kontrol ettim ve istediğim kıvamı yakalayıncaya kadar biraz daha yağ ekledim.Evde gıda boyası vs. yoktu neyle renklendirebilirim diye düşünürken aklıma zerdeçal geldi. bir çay kaşığı kadar ekledim. Peri karıştırdı ve ta taaaa... Gerçek gibi oldu kumumuz :) 


Sonra verdim eline bir kaç malzeme kalıp olarak kullanabileceği oynadı durdu :)

Ortalık da biraz batıyor tabii ama bu eğlenceye değer :)Sonrasında kavanoza koyup sakladık, arada yine oynamaya devam ediyor :) Kış aylarında da kum eğlencesi isteyen çocuklara güzel ve basit bir çözüm.

Hiç yorum yok: